O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Witaj

Szukamy redaktorów, więcej informacji tutaj

O nas

Nazwa „Compforum” powstała w okolicy 2008 roku. Niestety, szansa na stworzenie sensownego portalu przez dzieciaka z podstawówki była zerowa, toteż plany na parę lat poszły w zapomnienie.
Portal został reaktywowany w 2011 roku i zajmował się tematyką popularnych ówcześnie przeglądarkowych gier online. Od 2013 roku zaczęły się pojawiać tutaj pierwsze publikację z dziedziny nowych technologii. Mimo paru drobnych sukcesów działalność Compforum została zawieszona w 2016 roku, a w 2020 portal został całkowicie wyłączony.

Kolejna reaktywacja i modernizacja portalu zakończyła się w listopadzie 2022 roku. Tym razem wracamy z konkretnym pomysłem i misją do zrealizowania. Treści na Compforum może tworzyć każdy, obojętnie czy będą to pierwsze kroki w dziennikarstwie, czy autoreklama stworzonego przez siebie start-upu. Każdy może się tu wypowiedzieć, pod warunkiem przestrzegania paru zasad. Jednocześnie początkujący redaktorzy mogą liczyć na konkretne wsparcie poparte kilkuletnim doświadczeniem w branży dziennikarskiej oraz wynagrodzenie uzależnione od ilości publikacji i osiągniętych sukcesów.

W przeciwieństwie do dużych portali technologicznych chcemy postawić na jakość, zamiast na ilość. Nie zależy nam na częstych publikacjach dotyczących aktualnych wydarzeń czy np. zestawień ciekawych filmów do obejrzenia, doceniamy za to treści tworzone z pasji, zawierające między innymi wiedzę techniczną, wyjaśniającą jak działają otaczające nas technologie. Naszą misją jest wyjaśnianie przeciętnym czytelnikom zagadnień technologicznych w możliwie prosty sposób, z punktu widzenia zwykłego konsumenta. Do tego właśnie odnosi się nasze motto: „Technologia z twojej perspektywy”.