O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Aktualności

Witaj

Szukamy redaktorów, więcej informacji tutaj

Opublikował opis błędu na tablicy Zuckerberga

Facebook w ramach programu Whitehat oferuje nagrody pieniężne za odkrycie błędu. Minimalna nagroda to 500$. Jednak aby otrzymać nagrodę trzeba trzymać się regulaminu.


Palestyńczyk Khalil Shreateh odkrył sposób na umieszczanie postu na tablicy osoby, która nie jest znajomym. Wysłał do Whitehat następującą wiadomość:

my name is khalil shreateh.
 i finished school with B.A degree in Infromation Systems .

 i would like to report a bug in your main site (www.facebook.com) which i discovered it .

 repro:
 the bug allow facebook users to share links to other facebook users , i tested it on sarah.goodin wall and i got success post
 link - > https://www.facebook.com/10151857333098885

Palestyńczyk umieścił wpis na tablicy osoby, która chodziła do tej samej szkoły co Mark Zuckerberg i wysłał link do tego wpisu. Dostał odpowiedź, że link wyświetla błąd. Klikający nie miał dostępu do konta. Khalil wysłał jeszcze jedną wiadomość, ale tym razem opisał skutki odkrycia. W odpowiedzi otrzymał:

I am sorry this is not a bug.

Khalil postanowił udowodnić, |e to bug i opisał go na tablicy twórcy Facebooka- Marka Zuckerberga. Screen Tutaj!

Kilka minut później pojawił się inżynier Facebooka a konto hakera zostało zbanowane. Po kilku mailach oddali mu konto, ale za naruszenie regulaminu nagroda nie zostanie wypłacona.

Ale dlaczego Facebook nie przyjął zgłoszenia? Jeden z pracowników tłumaczy, że codziennie dostają wiele zgłoszeń i po prostu je pominęli.

Adrian Celej 20/08/2013 10:52:57 1,372 0 komentarzy