O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Aktualności

Witaj

Szukamy redaktorów, więcej informacji tutaj

Lavabit zamknięty, Tormail chyba wraca

Inwigilacja jest najskuteczniejszą metodą pozyskiwania informacji. Jak powiedział Mariusz Max Kolonko Facebook osiągnął coś, co nie udało się ani Stalinowi ani Hitlerowi. Ludzie sami przysyłają mu swoje informacje. Jednak rząd USA poszedł dalej. Na jego polecenie każdy administrator musi przekazać informacje na temat danego użytkownika. Facebook, Google i Microsoft nie protestują. Jednak trafiła kosa na kamień. Ladar Levison, administrator poczty Lavabit zamknął swoją pocztę po otrzymaniu nakazu przekazania danych na temat Edwarda Snowdena. I w ten sposób zaprzepaścił 10 lat pracy. Około 350 tysięcy ludzi zostało bez swojej poczty, a jak wiadomo ciężko jest przekonać kogoś o zmianie adresu e-mail nie dysponując starą pocztą.


Lavabit nie jest sam. Działalność zakończyła poczta Silent Mail.

Na pewno NSA ma dużo pracy przy przeczesywaniu poczty z Tormaila. Na pewno są tam duże braki, poczta częściej nie działała niż działała. Z tego co można wyczytać na stronie tormail.org poczta wróciła pod adresem http://jhiwjjlqpyawmpjx.onion/ Nie jestem jednak pewny czy dobrze zrozumiałem. Nie słuchałem na lekcjach angielskiego.

W najbliższym czasie postaram się zrobić raport z stanu sieci TOR. Sam jestem ciekawy jakie strony padły.

Adrian Celej 09/08/2013 21:12:01 1,502 0 komentarzy