O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Aktualności

Witaj

Szukamy redaktorów, więcej informacji tutaj

To koniec taniego węgla ze sklepu internetowego PGG, spółka zmienia zasady

Sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej był świetnym przykładem na to, jak starą i skostniałą branżę można przenieść w XXI wiek. Był, ponieważ z oferty wyleciał właśnie prawie cały towar.

PGG zmienia zasady działalności sklepu

Polska Grupa Górnicza poinformowała, że od dziś węgiel będzie wystawiany od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 17:00. Jeśli będzie dostępna kolejna partia, to zostanie ona wystawiona do sprzedaży o godzinie 18:00. Niestety, ale mocno ograniczony zostanie sprzedawany asortyment. Od teraz do odwołania sprzedawany jest wyłącznie węgiel konfekcjonowany (ekogroszek w workach) i miał. Oznacza to, że ze sprzedaży został usunięty orzech, groszek i kostka. Jest to związane z przystąpieniem PGG do programu preferencyjnej sprzedaży węgla przez samorządy, to tam zostanie skierowany wydobywany węgiel. Sklep nie zostanie zamknięty (a przynajmniej nie ma takich planów), jednak nie wiemy kiedy węgiel sprzedawany luzem wróci do sprzedaży.

Opinie były skrajne
PGG sklep.png (494 K<img class='smiley' style='width:20px;height:20px;' src='../../images/smiley/cool.svg' alt='fajne'>

Od samego początku sprzedaż węgla przez sklep internetowy PGG budziła skrajne emocje. Pojawiło się mnóstwo opinii zarzucających duże problemy z dostępnością strony oraz samych produktów, zainteresowanie wielokrotnie przewyższało ilość dostępnego towaru. Z drugiej strony sprzedawany tam węgiel był nawet 3-krotnie tańszy niż na składach, nie było też żadnych obaw o jego jakość i pochodzenie. Z czasem sklep został zoptymalizowany pod kątem odbiorców indywidualnych, ilość możliwego do zamówienia opału została ograniczona do 2 ton (dzięki czemu udało się obsłużyć więcej klientów), uruchomione zostały także punkty KDW umożliwiające odbiór zamówionego węgla z pobliskiego składu lub dostarczenie go pod dom. Sklep PGG był wzorowym przykładem na to, jak powinna wyglądać cyfryzacja tego typu usług. Smutny jest zatem fakt, że asortyment został radykalnie ograniczony z dnia na dzień, bez wcześniejszego ostrzeżenia.
Od początku 2022 roku obsłużono 459 tysięcy klientów, trafiło do nich 1389909 ton węgla.
Adrian Celej 15/11/2022 16:16:53 2,223 0 komentarzy