O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Aktualności

Witaj

Szukamy redaktorów, więcej informacji tutaj

Android Lollipop osiągnął 1,6% – nowe statystyki Androida.

Jakiś czas temu pisałem, że prawdopodobnie będzie to jedna z najszybszych aktualizacji w historii Androida. Ze statystyk udostępnionych przez Google można by powiedzieć, że nie myliłem się.

Android Lollipop osiągnął 1,6%. Dużo? Mało? Biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno ta wersja miała poniżej 0,1%, to całkiem sporo. A co z innymi wersjami?


Froyo który kiedyś posiadał ponad 60% udziałów dzisiaj zatrzymał się w miejscu przy 0.4%

Gingerbread stracił 0.4%

Ice Cream Sandwich stracił 0.3%

Z Jelly Bean sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana: 4.1 stracił 0.8%, 4.2 stracił 0.5% a 4.3 (o zgrozo!) zyskał 0.2%.

KitKat zyskał 0.6%, co nie powinno dziwić, bo producenci nie domknęli jeszcze swoich aktualizacji do tej wersji systemu.

Dlaczego Android 5 tak szybko się wybił? Nie da się ukryć, że producenci cały czas wydają aktualizacje ale w osiągnięciu tego wyniku największy udział miał prawdopodobnie Cyanogenmod 12.

Jeśli ktoś jest zainteresowany pozostałymi informacjami na temat najpopularniejszych rozdzielczości i wersji OpenGL zapraszam na stronę Android Developers.

Adrian Celej 03/02/2015 16:32:33 932 0 komentarzy