O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Aktualności

Witaj

Szukamy redaktorów, więcej informacji tutaj

Nokia chce wrócić do gry! Tym razem z Androidem

Nokia nigdy nie kochała się z Microsoftem. Kochał go tajny agent Microsoftu – Elop (ach, jak ja lubię teorie spiskowe) który doprowadził do upadku Nokii, a M$ wyciągnął rękę z pieniędzmi, ale w zamian żądał przygotowania Nokii do przejścia. Nokia musiała porzucić własny system MeeGo, marzenia o Androidzie i instalować w telefonach to co wskazał oprawca. Nokia już się sprzedała. Ale nie w całości. Chodzą słuchy, że niedobitki z Nokii chcą zacząć jeszcze raz. Tym razem zaprojektowaniem nowego smartfona mają zająć się ludzie odpowiedzialni za Nokię N9.


Nokia N9 jest jak UFO – każdy o niej słyszał, nikt jej nie widział. Była świetnym smartfonem, niestety ubitym przez umowę z Microsoftem. Dlatego mimo upływu czasu jest cholernie droga.

Jeżeli projekt wypali możemy się spodziewać smartfona o parametrach flagowca. Pozostaje jeden problem – marka, która jest w rękach Microsoftu. Jeżeli Nokia zdecydowałaby się stworzyć nową markę mieli by naprawdę pod górkę. Mało tego Microsoft zabrał (a potem zwolnił) większość pracowników działu mobilnego i zebranie nowego dobrego zespołu będzie bardzo trudne.

Co by nie było taki ruch byłby ciosem dla Microsoftu.


Galeria wpisów

Image #4
Image #27
Adrian Celej 04/11/2014 18:18:58 1,117 0 komentarzy