O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Aktualności

Witaj

Szukamy redaktorów, więcej informacji tutaj

Poradnik – czego unikać przy kupowaniu akcesoriów do telefonu?

Każdemu marzy się smartfon za 3k. Nawet gdy taki Janusz kupi sobie takiego w abonamencie (często dużo za niego przepłacając) to wątpliwe, że wie jak go szanować i niechcący może go zniszczyć chowaniem do skuro-podobnego kondona. Mimo że akcesoria do telefonu spełniające swoje zadanie są drogie i tak każdy kupuje najtańsze – Polak płaci 2 razy.


Bateria
Oryginalne baterie mogą kosztować do 100 zł. Nie ma się co łudzić, że bateria do Galaxy S5 3800mAh za 10 zł z Allegro faktycznie będzie posiadała taką pojemność. Co najwyżej możemy stracić telefon lub pewną część ciała w wyniku wybuchu. Na rynku istnieją również zamienniki grubsze od oryginału ze specjalną klapką. Niestety, zabawa z zamiennikami może skończyć się pożarem, dlatego najlepszym wyjściem jest zakup oryginalnej baterii.

Folie ochronne

Możecie mi nie wierzyć ale w dzisiejszych czasach używanie folii na LCD nie ma sensu. Dzisiejsze smartfony są chronione szkłem Gorilla Glass, które jest odporne na zarysowania. Jedynym sposobem na zarysowanie tego szkła w warunkach domowych jest nacieranie piaskiem. Mój 4-letni HTC HD2 używa szkła 2 generacji i ma 2 głębokie rysy i kilka prawie nie widocznych. Nowa Motorola Moto E ma szkło 3 generacji i po 2 miesiącach katowania nie ma żadnej rysy, mimo że jeździłem po niej nożem! Jeśli już musisz kupić folię wybieraj te markowe za minimum 50 zł – tylko takie faktycznie pomagają. Tanie folie za 1 zł mogą zniszczyć ekran. Tania folia gdy jest naklejona przez dłuższy czas łączy się z ekranem. W trakcie odrywania folii na ekranie tworzą się białe plamy, które utrudniają używanie telefonu i jedynym wyjściem jest wymiana wyświetlacza.

Kable

Kable poza długością i ceną różnią się jakością. Kabel za 10 zł długo nie posłuży. Miałem kiedyś taki i po 2 tygodniach wtyczka została w telefonie...

Ładowarki

Tutaj też cena ma znaczenie. Najtańsze ładowarki z allegro mimo dobrych parametrów mają problemy z naładowaniem smartfona (czasem ładują wolno, czasem tylko rozładowują) a ładowanie czymś takim tabletu to istny horror. Poza tym takie ładowarki mają tendencję do wypalania się i często nie chcą współpracować z telefonami. Najlepiej sprawdzają się do ładowania e-papierosów.

Pokrowce

Nie znam się na pokrowcach ale ostrzegam przed wsuwkami na klips. Znajomy miał coś takiego i po kilku miesiącach metalowy klips przetarł mu ekran.
Słuchawki
Odradzam kupowanie słuchawek za 10 zł. Dźwięk jest płytki, a słuchawki szybko się psują. Dobre słuchawki dla przeciętnego człowieka kosztują (nie mówię o melomanach) około 30-50 zł. Mnie zawsze zadowalały oryginalne słuchawki Samsunga i Sony.

Adrian Celej 09/11/2014 01:58:17 939 0 komentarzy